FOTELIKI

Foteliki samochodowe chronią dziecko w czasie wypadku, amortyzują uderzenia dzięki ochronie bocznej i specjalnym materiałom, z których został zrobiony fotelik. Pierwszy fotelik tzw. łupinka służy od urodzenia dziecka do 13 kg czyli do około 1 roku życia. Jest to jedyny fotelik, który możesz kupić bez dziecka, każdy następny należy przymierzyć do samochodu i dziecka. Tylko dobrze dobrany fotelik jest bezpieczny!

Najbezpieczniej aby dziecko jak najdłużej jeździło tyłem do kierunku jazdy (RWF). Siły odśrodkowe podczas wypadku inaczej się rozkładają i mniej obciążone są m.in. kręgi szyjne.

Dziecko powinno być przewożone w foteliku do 150 cm wzrostu.

W naszej ofercie znajdziesz tylko foteliki sprawdzonych i bezpiecznych marek. Fotelik samochodowy jest niezbędnym elementem każdej wyprawki.

Warto również sprawdzić nasze akcesoria samochodowe

Foteliki samochodowe dzielą się na różne grupy. Jedną z nich jest grupa 0+/1, która jest dla dzieci od urodzenia do 18 kg. Najbezpieczniej wybrać fotelik z tego przedziału montowany tyłem do kierunku jazdy. Siły odśrodkowe podczas wypadku inaczej się rozkładają i mniej obciążone są kręgi szyjne maluszka. Należy pamiętać, że dziecko najszybciej rośnie i przybiera na masie do 1 roku. Fotelik 0-18 kg może starczyć nawet do 4 roku życia. Warto zastanowić się nad wyborem fotelika 0-18 kg z funkcją obrotową, ułatwia to zapinanie dziecka w foteliku.

Sortuj
Cena
Marki
Ilość produktów
Kategorie