Moje odkrycie – zestaw do robienia zdrowych musów



Witajcie Drogie Mamy! Dziś chciałam Wam pokazać rzecz bez której nie wyobrażam sobie teraz życia! Każda z Nas przynajmniej raz w tygodniu kupuje mus w tubce dla swojej pociechy, czyż nie? Ja robiłam to samo, skoro skład dobry to czemu nie dać maluszkowi pysznego jabłuszka z banankiem czy też morelką? Jedynym i największym minusem jak dla mnie było niekoniecznie trafne połączenie smaków.

Ale, ale! Trafiłam na ten oto świetny produkt! Mowa o FILL’N SQUEEZE! ?

Jest to produkt do przygotowania samemu musów, możemy już dowolnie łączyć smaki według własnych upodobań, ale nie musimy ograniczać się tylko do musów owocowych! W fill’n squeez możemy przygotować wszystko co nam się tylko podoba! Czy chcemy na słodko czy na słono, nie stanowi to żadnego problemu! A przede wszystkim najważniejsze jest to, że przygotowany mus jest w 100% zdrowy, przygotowany i sprawdzony przez nas samych!

Dzięki fill’n squeez przygotowany mus w bardzo prosty sposób zamykamy w wygodnych saszetkach, które ułatwią nam karmienie zarówno w domu jak i na spacerze, w parku czy na plaży. Saszetki nadają się również do mrożenia, także przygotowujemy trochę więcej musu, pakujemy do saszetek, mrozimy i w każdym dowolnym momencie możemy je wyciągnąć i posiłek gotowy! ?

Ale nie musimy ograniczać się jedynie do musów, możemy równie dobrze przygotować sami jogurt owocowy czy też owsiankę dla malucha, różnorodność kombinacji jest przeogromna!


W skład zestawu startowego wchodzi wszystko co na sam początek jest nam potrzebne:

  • pojemnik o pojemności 500ml, możemy w nim rozgnieść owoce i warzywa, później służy do napełniania saszetek,
  • tłok,
  • 5 saszetek wielorazowego użytku
  • oraz instrukcja obsługi.



Istnieje też możliwość dokupienia saszetek, 10szt kosztuje ok 30zł, zważywszy na to na ile nam to wystarczy, jest to naprawdę opłacalna inwestycja.

Jednorazowy wydatek na zakup zestawu faktycznie może zniechęcać, ale mogę Wam obiecać, że bardzo szybko się Wam to zwróci! Przykładowo koszt gotowego musu ok 4złx30dni(cały miesiąc) to już cena zestawu!

Ostatnio przygotowałam mus z 1 jabłka i 1 banana, koszt ok 1-1.5zł i starczyło mi to na 2.5saszetki, także gołym okiem widać oszczędność, nie wspominając już o smaku!





Kolejna zaletą produktu są gotowe „obiady na wynos„ , możemy spokojnie ugotować marchewkę, ziemniaka i pierś z kurczaka, zblendować i zapakować do saszetki. Wychodząc z domu, wystarczy wrzucić taką saszetkę do wózka i pyszny, zdrowy i przede wszystkim sprawdzony obiad mamy pod ręką.

Jedną z cennych uwag, którymi podzieliła się ze mną „starsza” stażem mama, jest to że fill’n squeez nie ma ograniczeń wiekowych! Sama przygotowuje swojej 7letniej córce musy do szkoły a co najlepsze często też sama zabiera swoją saszetkę ze sobą do pracy!

Jest to też bardzo prosty sposób na „przemycanie” przez mamy do diety swoich dzieci zielonych produktów typu szpinak, jarmuż czy też innych znienawidzonych przez dzieci rzeczy. Naprawdę, w musie dziecko na 95% nie wyczuje tego 1-2 liści szpinaku.

Dodatkowo fill’n squeez bardzo łatwo utrzymać jest w czystości, wystarczy umyć pod bieżącą wodą z mydłem i już jest czysty. Do saszetki tez wlewamy wodę zatykamy palcem, potrząsamy i saszetka czysta ? Dla pewności możemy jeszcze wtłoczyć wodę pod ciśnieniem za pomocą pojemnika i tłoka.

Jednym z plusów jest też pojemność saszetki to aż 150ml! Jednak to do nas należy decyzja jak chcemy je wypełnić, czy całe czy może pół, dopasowując idealnie porcje do naszych pociech. Saszetkę możemy przechowywać w lodówce do 24h lub włożyć do zamrażarki. Następnie taką saszetkę możemy rozmrozić w mikrofalówce, pod ciepła wodą lub w podgrzewaczu do butelek.





Bardzo podoba mi się też to że sami możemy zdecydować jakiej konsystencji ma być mus! Jeżeli chcemy go idealnie gładkiego możemy zblendować dodatkowo blenderem, ale jeżeli chcemy aby kawałki owoców lub warzyw były wyczuwalne wystarczy rozgnieść je tłokiem, który znajduje się w zestawie, a następnie wtłoczyć i gotowe. Dziecko ma ułatwioną sprawę bo jest mus, jednak z wyczuwalnymi kawałkami ćwiczy przeżuwanie.

Ja jestem zakochana w tym produkcie! A Ty? Spróbuj! I sama przekonaj się, że warto mieć go w domu!


Paulina

Jestem młodą mamą, dla której najważniejsze jest zdrowe i spokojne dzieciństwo mojej kruszynki. Z całego serca chcę zapewnić jej najlepszą opiekę pod słońcem. Staram się w pierwszej kolejności stawiać na instynkt macierzyński, jednak czasami jak każdy potrzebuję dobrych rad.